5 tajemství o dovolené – Jak na ni ušetřit a přitom si ji užít naplno

Kdo z nás by si nepřál vysněnou dovolenou bez zbytečných výdajů, která by nejen že naplnila naše sny, ale také nezruinovala naše úspory? Často se zdá, že tyto dva cíle jsou vzájemně vylučující – buď si dovolenou užijeme naplno a zaplatíme za ni velkou cenu, nebo ušetříme, ale omezíme si zážitky. Co kdybychom vám řekli, že můžete mít obojí?

Včasné plánování je klíčem k úsporám

Každá úspěšná dovolená začíná dobrým plánováním. Místo spontánních výletů na poslední chvíli byste mohli využít předčasného plánování k úsporám. Například rezervace letenek a ubytování dostatečně předstihem může výrazně snížit vaše náklady. Navíc, pečlivé plánování vám umožní porovnat ceny a najít nejlepší nabídky. Na tomto webu nalezneznete spoustu zajímavých slevových kódů a akcí, které se vám při plánování dovolené budou rozhodně hodit. Důležité je také umět ušetřit peníze z výplaty.

Cestování mimo sezónu ušetří spoustu peněz i nervů

Pokud je to možné, cestujete mimo turistickou sezónu. Nejen, že si budete moci užívat destinaci bez davů lidí, ale také můžete najít výhodné nabídky na ubytování a letenky. Mnoho hotelů a letišť nabízí slevy mimo sezónu. Na Booking.com nalezneznete spoustu slevových akcí na ubytování a mnoho dalšího. Pro vyhledávání letenek doporučujeme českou službu Kiwi s promo kódem na 10 €, u které najdete letecké spoje do celého světa, a to nejen z českých letišť, ale třeba i s čím dál více využívaného Krakowa a rakouské Vídně.

Využití slevových kódů a akcí

Slevové kódy a akce jsou dalším skvělým způsobem, jak ušetřit na dovolené. Weby jako Promokupon.cz nabízí široký sortiment slevových kódů a kupónů na ubytování, letenky, jídlo a další služby. Nezapomeňte také sledovat své oblíbené cestovní agentury a letecké společnosti pro jejich speciální akce. Podívejte si na nabídku společnosti Pelikán a rezervujte si svůj zájezd za skvělou cenu ještě dnes.

Místní kuchyně jako způsob, jak ušetřit

Místo toho, každý den jedli v drahých restauracích, možná můžete vyzkoušet místní kuchyni. Místní trhy a pouliční stánky často nabízí vynikající jídlo za zlomek ceny restauračního jídla. Kromě úspor to také poskytuje autentický zážitek a to je kořením každého lepšího výletu. Pokud místním kuchyním přílíš nedůvěřujete, můžete si objednat jídlo z restaurace. Doporučujeme vám využít nabídku společnosti jako jsou Wolt nebo KFC, od kterých dostanete dobré jídlo za velmi krátkou dobu.

Využití veřejné dopravy a sdílených služeb

Nakonec, pokud je to možné, využijte veřejné dopravy místo drahých taxi služeb nebo pronájmu aut. Mnoho měst vás nabízí rozsáhlé systémy veřejné dopravy, které mohou dostat kamkoliv potřebujete. Moderní taxi služby jako jsou Liftago nebo Bolt mohou také přinést úspory, pokud cestujete ve skupině. Pokud vám to rozmanitost nebo členitost krajiny neumožnuje, jako třeba v krásné přírodě v Albánii, využijte třeba BlaBlaCar spolujízdu a odvážnější z vás mohou zkusit stopování. Cestovat levně se určitě dá a kdo říká, že ne, tak to nezkusil.

Pokud se budete držet těchto tipů, můžete si užít dovolenou svých snů a zároveň ušetřit nemalé peníze. S trochou plánování a chytrými rozhodnutími může být cestování dostupné opravdu pro každého, takže neváhejte a využijte naše tipy ještě dnes!

Sdílet

V kategorii

Přečtěte si také

Zaplo.cz

Zaplo.cz je velmi známé z TV reklam a umožňuje krátkodobé půjčky dokonce bez úroků.

Výhody

✓ Bezúročná půjčka do 30 dní

✓ Ideální před výplatou, pokud splatíte v bezúročné lhůtě

První půjčka do 16 000 Kč zdarma

mBank

Věříme, že banka by měla být jednoduchá, abyste měli čas na to, co je pro vás v životě důležité.

Výhody

✓ Úrok 4,9 - 9,9 % p.a.

✓ Již do 8 minut na vašem účtě

✓ Půjčky od 10 000 Kč do 1 000 000 Kč

✓ Soutěž o iPhone

✓ Splácíte 12 - 96 měsíců

Equa bank

Equa bank nabízí jednoduché, srozumitelné a transparentní služby osobního i firemního bankovnictví

Výhody

✓ Jednoduché bankovnictví

✓ Za běžné služby nic neplatíte

✓ Výběry zdarma

Twisto

Nejlepší je nežít od výplaty k výplatě a mít rezervu. Ale když už vám peníze před výplatou dojdou

Výhody

✓ Dobrý kurz v zahraničí

✓ Odložené platby

✓ Cashback

✓ Bez úroku, když zaplatíte včas