Jak cestovat levně? 4 tipy, jak ušetříte na letenkách a ubytování

Ať už se rozhodnete využít nabídky cestovní kanceláře, anebo se na cestu vydáte po vlastní ose, vždy se dá najít způsob, jak ušetřit. My vám poradíme, jak na to a dáme i konkrétní tipy, na kterých stránkách seženete levnější letenky, ubytování, ale i další věci.

Levná letenka je základ

Sehnat letenku za pár kaček je kolikrát umění. Když ale víte, kde hledat, jistě na ni za nějaký čas narazíte. My jsme objevili jedno z míst, kde jsou levné letenky pravidelně a o to se s vámi rádi podělíme. Je to sekce akčních letenek na stránkách cestovní kanceláře Pelikán.cz. Nejlevnější z těchto letenek se dají sehnat okolo 500 Kč a když si v rozpočtu vyhradíte 1000 Kč, výběr budete mít už opravdu velký! Navíc můžete prozkoumat aktuální slevy na Pelikán a ušetřit ještě více.

Jak ušetřit na ubytování?

Ubytování je další velká položka v každém rozpočtu na cestu. Ušetřit na něm pár desítek procent tak ve výsledku dělá tisíce korun. Naštěstí však víme, jak na to. Svůj hotel si rezervujte pomocí Booking.com. Právě jsme vám našli parádní až 15% sezónní slevy na Booking! Navíc se můžete zaregistrovat do programu Genius a čerpat tak jeho výhody ve třech různých úrovních. A co všechno můžete získat navíc? Snídani grátis, upgrade pokoje zdarma, přednostní zákaznickou podporu a hlavně krásnou až 20% slevu na váš pobyt.

Pokud však netrváte na hotelu a raději více proniknete do místní kultury, doporučujeme vám vyzkoušet AirBnb. Přes něj se lze ubytovat i u místních lidí, kteří s vámi budou sdílet domácnost a takovéto ubytování vás vyjde samozřejmě podstatně levněji. Pokud cestujete mimo sezónu a nemáte přesně daný plán, můžete ubytování řešit až na cestách – po příjezdu do lokality zajít do restaurace s wifi a tam si v klidu a pohodě vybrat ubytování podle vašich představ a rovnou si ho zarezervovat. Dnešní možnosti jsou prostě skvělé.

Půjčení auta levněji

Na stránkách PromoKupon.cz jsme narazili ještě na další slevu, která se vám může hodit. Pokud se chcete vydat na cestu půjčeným autem (ať už po Česku či do zahraničí), nemusíte se spoléhat jen na klasické autopůjčovny, ale vyzkoušet sdílení aut pomocí carsharingu. Na jednom z nejznámějších, HoppyGo, lze navíc parádně ušetřit díky slevovému kódu. Při zápůjčkách nad 1900 Kč díky němu ušetříte pěkných 300 Kč, nebo 200 Kč při hodnotě zápůjčky nad 1200 Kč. Pokud jste sólo cestovatel, můžete se občas vyspat i v autě, které tak bude vaší jistotou a i tak nějaké peníze ušetříte. Navíc se podíváte i do míst, která jsou hůře přístupná veřejnou dopravou a zažít tam velice autentické zážitky. Tak směle do toho.

Sdílet

V kategorii

Přečtěte si také

Zaplo.cz

Zaplo.cz je velmi známé z TV reklam a umožňuje krátkodobé půjčky dokonce bez úroků.

Výhody

✓ Bezúročná půjčka do 30 dní

✓ Ideální před výplatou, pokud splatíte v bezúročné lhůtě

První půjčka do 16 000 Kč zdarma

mBank

Věříme, že banka by měla být jednoduchá, abyste měli čas na to, co je pro vás v životě důležité.

Výhody

✓ Úrok 4,9 - 9,9 % p.a.

✓ Již do 8 minut na vašem účtě

✓ Půjčky od 10 000 Kč do 1 000 000 Kč

✓ Soutěž o iPhone

✓ Splácíte 12 - 96 měsíců

Equa bank

Equa bank nabízí jednoduché, srozumitelné a transparentní služby osobního i firemního bankovnictví

Výhody

✓ Jednoduché bankovnictví

✓ Za běžné služby nic neplatíte

✓ Výběry zdarma

Twisto

Nejlepší je nežít od výplaty k výplatě a mít rezervu. Ale když už vám peníze před výplatou dojdou

Výhody

✓ Dobrý kurz v zahraničí

✓ Odložené platby

✓ Cashback

✓ Bez úroku, když zaplatíte včas