Kdy je výplata dividend ČEZ?

Máte akcie ČEZu a rádi byste věděli, kdy dostanete dividendu? ČEZ vyplácí dividendy jednou ročně v rozhodné datum. Akcie ČEZ, které jsou na pražské burze označované symbolem BAACEZ, jsou mezi českými investory velmi oblíbené. A to především díky stabilnímu růstu a poměrně vysoké dividendě, která je vyplácena každému, kdo vlastní byť jedinou akcii. Pokud přemýšlíte, kam dlouhodobě investovat, rozhodně akcie ČEZu stojí za zvážení.

Kdy se dividenda ČEZ vyplácí?

Zpravidla to bývá to na přelomu července a srpna, ale rozhodný den je již na začátku července. Například v době psaní tohoto článku byl poslední rozhodný den 2. července 2021 a dividenda vyplacena 2. srpna 2021. Prostředky jsou však na váš burzovní účet vyplaceny o měsíc později. A co znamená rozhodný den? Je to den, ve který musíte akcii držet, abyste na dividendu získali nárok. Přesné termíny si ověřte na stránkách ČEZu, protože se to může každý rok vždy o pár dnů lišit.

Aktuální vývoj

Tento článek je psaný v květnu 2022 a již několik měsíců se titul BAACEZ drží nad hranicí 1000 Kč za akcii. Pro porovnání, v roce 2020 se cena akcie ČEZu pohybovala mezi 360 až 520 korunami. Kdo ji tedy od té doby držel, vydělal minimálně dvojnásobek, protože k růstu ceny akcie si ještě může připočítat zisky z dividend. Např. v roce 2021 byla dividenda 52 Kč na jednu akcii. Akcie rostla během pandemie covidu a překonává dokonce i aktuální recesi způsobenou válkou na Ukrajině a která má dopad na zdražování energií. Jeví se tedy jako velmi stabilní investice, která měla za poslední roky i vysoký výnos.

Sdílet

V kategorii

Přečtěte si také

Zaplo.cz

Zaplo.cz je velmi známé z TV reklam a umožňuje krátkodobé půjčky dokonce bez úroků.

Výhody

✓ Bezúročná půjčka do 30 dní

✓ Ideální před výplatou, pokud splatíte v bezúročné lhůtě

První půjčka do 16 000 Kč zdarma

mBank

Věříme, že banka by měla být jednoduchá, abyste měli čas na to, co je pro vás v životě důležité.

Výhody

✓ Úrok 4,9 - 9,9 % p.a.

✓ Již do 8 minut na vašem účtě

✓ Půjčky od 10 000 Kč do 1 000 000 Kč

✓ Soutěž o iPhone

✓ Splácíte 12 - 96 měsíců

Equa bank

Equa bank nabízí jednoduché, srozumitelné a transparentní služby osobního i firemního bankovnictví

Výhody

✓ Jednoduché bankovnictví

✓ Za běžné služby nic neplatíte

✓ Výběry zdarma

Twisto

Nejlepší je nežít od výplaty k výplatě a mít rezervu. Ale když už vám peníze před výplatou dojdou

Výhody

✓ Dobrý kurz v zahraničí

✓ Odložené platby

✓ Cashback

✓ Bez úroku, když zaplatíte včas